Од брашното и водата и маслото правиме смеса за палачинки. Ги правиме палачинките на загреано тавче за палачинки и потоа ги редиме во намрсено тавче.
Еден ред палачинки ,масло и сирење и така правиме дури да се потрошат сите палачинки. Потоа ги сечиме и ги потпекуваме на 180 степени околку 20 мин.
Еден многу едноставен рецепт, но многу вкусен кој ми буди спомени од детството.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови