Макароните ги вариме и цедиме. Брокулата ја обаруваме кратко и ја потпржуваме во садот кај што се вареа макароните. Саламата и кашкавалот се сечкаат на коцки.
Се се става во сад за печење намачкан со масло. Зачинуваме по желба.
Печеме на 180 степени околу 20 минути.

Состојките може да се менуваат, може да се стави и печурки или пак сирење.
Доколку сакате помала количина може да ги намалите состојките.

Многу луѓе не ја сакаат брокулата но јас и син ми ја обожаваме >)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови