Ова ми е доручек или вечера за време за постите, иако домашните го конзумираат и како салата за ручек.

Зеленчукот го сечкаме во големина по желба и го зачинуваме по вкус. На крајот го додаваме сирењето од бадеми и лесно промешуваме.
Рецепт за сирење од бадеми имате овде 

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани