Подготовка:

1. Пандишпан - Во сад со жица за матење изматете ги шеќерот и маслото. Во друг сад измешајте ги брашното, пецивото и скробот. Просејте ги и додадете ги во садот со масло и шеќер. На крај додајте го соиното млеко и убаво измешајте со жица за матење.

2. Истурете ја смесата во округол калап од 20 см (премачкан со масло и набрашнет). Печете на 180 степени, 30 минути. Испечениот пандишпан извадете го на решетка и оставете убаво да се олади, а потоа исечете го на половина.

3. Крема - Во сад измешајте ги скробот, какаото и малку од млекото. Останатото млеко и шеќерот ставете да се загрее. Додајте ја изматената смеса и мешајте постојано додека се згусти. Додајте ја ренданата кора од портокал. Измешајте и оставете да се олади.

4. На чинија за сервирање ставете една половина од пандишпанот. Нанесете половина од кремата.
Ставете ја другата половина пандишпан и пак од кремата. Декорирајте со парчиња портокал.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани