Се мешаат убаво сувите состојки, па се додаваат течните.
Убаво се меша додека не се соедини да нема грутчиња
Се печи во каравначе бр.28
По желба се посипува со шеќер во прав.
Лесна, брза и вкусна.
Напомена филџаните се за кафе од 100 мл.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови