1. Се замесува средно тесто. Се остава да скисне.
2. Плехот во кој ке се пече пицата се мачка со маргарин. Се става тестото, се мачка со кечап, врз него се става оригано. Потоа се ставаат ситно сецканите печурки, туната која е раздробена и на крај ренданиот кашкавал.
3. Се пече 10-15 минути во загреана рерна

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани