Сето заедно се меси, се дели тестото на два дела во едниот дел се става какао и канела и се сучи и другиот дел се сучи. Се ставаат едно врз друго и пак се сучат малку.
Потоа се виткаат како ролат и се сечат парчиња и се печат.

Шербет

3 - шољи вода
3- шољи шеќер
Се вари, откога ќе се свари се потурваат слатките, шербетот да не е многу жежок, а слатките да бидат ладни.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови