Еве еден предлог за посен појадок. Намаз,мајонез.
Во сад го мешаме густинот со водата да не остане грутче.
Го ставаме на оган и мешаме да се згусне.
Тргаме од оган и додаваме сенф, масло и зачинуваме.
Миксираме и постепено додаваме лимонов сок.
Складирајте во мала тегла или користете веднаш.
На здравје постите.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови