Сувите состојки (брашното, шеќерот, афионот, сувото грозје и пецивото) убаво се мешаат во подлабок сад. Се додава водата и џемот и убаво се меша смесата да се соедини. Смесата е погуста и на крај му се додава карафилчето мелено, па се пече околу 30 минути на 180 степени.
Колачот е многу вкусен и одличен за постот.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Без адаптирани дела