Убаво ладно предјадење надополнето со кисела павлака или лесна кремаста салата, а убаво би дошло и како мезенце за со пиво или вино.
Можат да послужат и како лесен облок за доручек со јогурт или павлака.
Пригответе ги по ваш рецепт палачинките.......
Состојките за полнење насецкајте ги на долго на стапчиња, морковот, саламата, кашкавалот и магдоносот ако сакате да ставите во полнењето.
Разматете ги јајцата со малку сол.
Земете една палачинка и ставете ја на плитка чинија, во средината ставете дел од полнењето, наросете малку магдонос, ако сакате и завиткајте ја палачинката како САРМА /прилог слика/.
Крајот на завиткувањето зацврстете го со чепкалка.
Загрејтего маслото во тава. Секоја наполнета палачинка ставте ја во јацата, па во презлата. Пржете на загреаното масло се додека не добие убава зацрвенета боја од сите страни притоа, превртувајте ја неколку пати.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови