Во тава на оган загрејте масло и додајте го сецканиот кромид и ренданиот морков. Кратко пропржете ги и додајте го меленото месо. Пржете додека месото ја промени бојата и додајте ги соините трошки(претходно потопени во топла вода и исцедени).
Зачинете со мешан сув зачин, црн бибер, црвен пипер и магдонос..
Убаво промешајте.
Секоја пиперка наполнете ја со смесата и затворете ги со парче компир.
Во тавата во која е спремано полнењето додајте топла вода и оставете ја да зоврие.
Наполнетите пиперки наредете ги во тава за печење и посипете ги со зовриената вода.
Печете на 180 степени додека пиперките омекнат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани