Измешајте ги брашното и прашокот за печиво и додадете го маслото и топлата вода.
Исечкајте го лукот(или изгмечете го со алатка) и рузмаринот.Додадете и сол па замесете меко тесто.Расучете кора со дебелина од околу 1 см. и вадете форми со чаша.Печете на грил тава (може и на тостер),по 4-5 минути од секоја страна.
Препорачливо е да се јадат сеуште топли.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани