Брзо, лесно, вкусно :)

Сите состојки ставете ги во блендер и пасирајте додека не добиете мазна изедначена смеса.

За мој вкус треба помалку банана, од прилика половина и повеќе путер од кикирики. Пробајте го прво на овој начин, а потоа дотерајте го по свој вкус.
Млекото се додава за малку да се разбие густината на пијалокот. Доколку немате млеко, слободно додадете вода, нема да има разлика во вкусот.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани