1. За фил - Исецкајте кашкавал и салама по ваш вкус. Можете да ставите и сецкани печурки.

2. За Тесто- Замесете меко тесто од сите состојки. Поделете го на топчиња поголеми од орев.

3. Расукајте ги и премачкајте ги со кечап. Попрскајте ги со оригано и во средишниот дел ставете од филот кој го спремивте претходно. Преклопете го на половина и притиснете со вилушката од страните да се залепи.

4. Готовите парчиња ги редиме на хартија за печење. Премачкуваме со разматено јајце и наросуваме сусам. На секое парче ставаме коцка маргарин и веднаш печеме. Печените пинерлии се мекички и после еден ден..

Нека ви е слатко.

Забелешка- Чашата е од 200 мл.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови