Од брашното, квасецот, шеќерот, водата, солта и маслото се замесува тесто кое што се остава на топло за половина час, за тоа време се подготвува сосот.
Во тавче се ставаат ситно насечканите кромид и лук, се запржуваат за кратко и им се додава месото, целата смеса се пржи и потоа им се додава ренданиот домат.
Фантот се раствора со 100 мл. вода и му се додава на месото, сето се пржи додека водата не испари, на крај се додава малку пресен босилек и прстофат сол и сосот е готов.
Тестото се расукува танко и се става во тава, врз тестото се става сос и моцарела, готовата пица се печи прво на рингла за 5 минути (додека од долу да фати коричка) потоа се печи во рерна уште 10 минути. Откако ќе се испечи се додава и пресен босилек.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови