Замесете го брашното и оставете го да стаса.
Кога ке стаса расукајте две кори.Едната поголема од тавата во која ќе печете.Намрсете ја тавате и ставете го тестото .(деловите што остануваат после треба да се засукаат.)Врз тестото ставете ја смесата од јајца и кисело млеко.Покријте со другата кора и останатите делови завиткајте ги по крајчињата.
Се пече на загреана рерна додека не зарумени(околу 40-45 минути)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови