Тестото го месиме по нацврсто. Се прават топчиња како за ѓевречињата, се сука во вид на стапало, потоа се става од смесата (урда, кашкавал, шунка, печурки) и се мота.
Се валкаат во белка па после во пченкарното брашно. Сакав да пробам како ќе изгледаат со пченкарно брашно, па испаднаа по крцкави и баш интересни. Така направени ги оставаме да киснат и потоа се пржат во врел зејтин.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови