Пиперките се печат па се лупат, потоа се дробат ситно и се ставаат со ренданите домати да се пржат. Се додава брашното водата и млекото да зовријат и потоа се кршат 2 јајца. На крајот кога е готово се додава сирењето претходно издробено.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови