Белото месо исечете го на тенки парчиња.
Маргаринот растопете го, секое парче бело месо ставете го во растопен маргарин потоа во крем супа од печурки.
Откога ќе се извалкаат во крем супата од печурки секое парче се витка со тенко исечени ленти сланина и се реди во тавче.
Лукот се сецка ситно и се става врз белото месо, а преку тоа се налева неутрална павлака.
Се пече 45 минути на 200 степени.
На здравје !!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови