Пилешкиот стек го сечкаме на коцки, исто така и кромидот пиперките и доматите. Потоа на стапчиња за раженчиња редиме коцка месо, па кромид, пиперка, домат и печурки, па повторно месо па повторно од зеленчукот и се така до речиси самиот крај на стапчето. Штом ќе ја потрошиме смесата, раженчињата ги посолуваме, намрсуваме со масло и наросуваме со мешан зеленчук и бибер. Ги пржиме од двете страни. Најдобро би било доколку се спремаат на скара

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови