Месото се сече на ситни парчиња, се додаваат кромидот, лукот и магдоносот кој претходно се сецкат во сецко апарат.
Се додава јајцето и зачините и така се заедно се меси убаво со рака и се остава да стои во ладилник 1 час. Потоа се прават плескавиците и се премачкуваат со јајцата и се валат во лебните трошки се пржат на умерена температура.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови