1. Сите состојки заедно се ставаат да се сварат (освен фидето)
2. Месото се чисти од коските, ситно се искинува на парчиња
3. Целиот зеленчук се става во Делимано чоперот да се испасира
4. Повторно се враќа се во тенџере и се става да зоврие
5. Се додава фидето, се вари уште околу 5 минути и се трга од огин
6. Откако малку ке се подизлади може да се додаде 1-2 матени јајца (овој пат јас не ставив)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани