Целерот и пиперката се пржат 5 минути во маслото. Додека тоа се пржи
пилешките гради се сечат на коцки. Ставете ги во кесан додадете 4 лажици брашно и протресете го добро. Ставете ги да се испржат во маслото 5 мин. Од кога ќе се испржат додадете му ги ллажица цервена пипер, вегета и сол.
Во големо тенџере ставете ја водата да зоврие и ставете го запрженото.
Нека се вари на тивко 2 часа. Во меѓувреме се додаваат компирите и тие се варат на тивко додека не се сварат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови