Горенавдените состојки за маринада измешајте ги заедно и со готовата смеса убаво полејте ја засечената риба на површината од внатрешната и надворешната страна. Вака припремена оставете ја во фрижидер околу 30 минути. За тоа време исечете го зеленчукот. Ставете ја рибата во ростер тава или плех убаво распоредете го исечениот зачинет зеленчук и полијте со масло по желба. Може да додадете малку вода но и не мора. Може да ставите кругови лимон врз рибата по желба. Печете ја на 220 степени околу 40 до 50 минути. Послужете ја топла со прелив од лук,лимон и магдонос по желба. Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови