Благодарение на мојата мила пријателка Нина, денес ќе прикажеме рецепт за песто од рукола.Вие ќе пробате и кажете дали ви се допаѓа.

Миена руколата се става во сад за блендирање.
Се додаваат чистениот лук, оревите и зачините.
Полеваме маслиново масло и блендираме.
Сварете ги тестенините во посолена вода и цедете од водата.
Сервирајте со пестото од рукола
На здравје.

П.С.
Нина, ти благодарам

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови