Идеален појадок, брзо се подготвува.
Од сите состојки се замесува тесто, се сука кора со дебелина од 1 цм и се сечат форми по желба, одма се пржат во загреано масло додека поруменат. Се надевам ќе ви се допадне кај нас често се на мени.
Пријатен апетит!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови