Од состојките за тесто се замесува меко тесто и се остава да одмори 30 минути. Потоа тестото се премесува и се дели на десет дела. Секој дел се расукува, се мота како ролна и се прави перек.
Се печат во загреана рерна 10 минути.
Во меѓувреме се припрема преливот. Се мешаат водата, брашното и солта се ставаат во кесичка и се оставаа во фрижидер 5 минути. Перечињата се вадат од релна се прелеваат со преливот и пак се ставаат во релна да се печат усте десетина минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови