Рибата се чисти убаво и се остава заедно со оцетот да постои 10 минути. Магдоносот ситно се сецка, лукот се сецка и се меша со зачинот и маслото.
Рибата се премачкува со сосот од магдонос лук, зачин и масло и се остава 5 часа да стои. Потоа се пече на скара додека сама почне да се одлепува е тогаш е готова.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови