Ставете ја во тенџере водата со малку сол и оставете да зоврие.
Во зовриената вода постепено додавајте ја палентата и мешајте со жица да не ви останат грутки.
Откако ќе биде готова ставете го рузмаринот, малку црн бибер, измешајте и оставете да се олади.

Калапот за мафини премачкајте го со масло.
Земајте со намрснети раце од палентата и распоредете ја во секоја вдлабнатина од калапот во вид на кошнички.
Печете ги на 200степени, 20 минути.

Во меѓувреме направете го полнењето
Во сад ставете го крем сирењето и куркумата и убаво разматете.
Потоа додајте го сецканиот чаден лосос и ситно сецканиот власец.
Измешајте.

Со ова полнење наполнете ги оладените кошнички од палента и послужете.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани