1. Сите состојки измешајте ги за тестото и излијте ги во големиот плех од релната кој е претходно добро намрсен. Се печи на 220ц -20мин.
2. Крем
Шеќерот се пржи да се карамелизира, се додаваат измиксаните вишни, јагоди....и се вари 10мин. Настрана се меша 2лажици нишесте со малку вода, се додава во кремот и се вари уште 2мин. И кремот е готов.
3. Тестото се сечи по желба и се филува.

Пријатно!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови