1.Копаните се варат околу 1 ипол час и се става 1м.л сол во водата.

2.Се запржува на масло исецканиот кромидот малку па се додава исецканата пиперката и маслинките, потоа се додава оризот, 1м.л сол, 1м.л вегета и мелениот црн бибер(сето тоа убаво се запржува).
3.Се префрлаат во тава оризот и копаните и се додаваат 3 чаши(од 250м.л) вода(топла) во која беа варени копаните.
4.Се пече на 200 степени во загреана рерна.

На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови