Кромидот ситно се сецка и се става со маслото да се запржи, потоа се додава и оризот и тој малку да се запржи.Откога е запржен и оризот се налева вода, се зачинува и врз неа се реди исецканиот и сварен бел џигер. Се става во рерна 30-40 минути во зависност од јачината на рерната.
На здравје !!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови