Подготовка
Се замесува тесто од сите состојки. Се премачкуваат калапчињата со масло и се полнат од смесата.
Се печат во загреана рена на 180С-15мин. да останатат бледи.
Се вадат од калапчињата и се премачкуваат со мармалад.
Може и со еурокрем или по ваша желба. Јас ставаив мармалад од кајсии и малку мелени ореви.
Се лепат по две.
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани