Се мешаат двата пудинга со 15 лажици шеќер и се вари со 1 литар вода. Се лади пудингот и се миксира со јогуртот. Настрана се блендираат вишните, јагодите....и се додава во двете измешани смеси. Уште веднаш може да се јади. Пријатно!

п.с. Верувајте ист е како купениот овошен јогурт од продавница.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови