1.Во длабок сад изматете ги јајцата и шеќерот

2. Во тава на оган ставете го маргаринот да се топи

3. Откако ќе се растопи полека со постојано мешање додавајте од изматената смеса

4. Додадете го и чоколадото и ванилите и мешајте додека смесата се згусти

5. На секој лист обланда, освен најгорната нанесете од филот

6. Одозгора ставете тврд предмет да ги притисне убаво обландите и оставете да отстојат една ноќ

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови