1. Јајцата се матат со шеќерот и ванилите и во нив се додава маргаринот и се убаво се мати за да се соедини
2. Се додаваат бисквитите, сусамот и кикиритките и се се меси со рака
3. Смесата се дели на два дела и во едниот се додава какаото
4. Се прават конусни формички
5. На секоја свеќичка се става по малку растопено чоколадо и по една половинка од кикиритка (како мало пламенче од огинче)
.....Мене ми излегоа околу 100 свеќички....тамам цела просторија да ја осветлат...хахах се шегувам !

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани