Се матат шеќерот, ванилата и јајцата. Потоа се додаваат млекото и маслото и на крај
се додаваат брашното и прашокот за пециво.
Се дели на половина. Едната половина останува така, а во другата се додава какаото и се меша.
Се подмачкува калапот за куглоф со маргарин.
Се сипува белата половина, па врз неа кафеавата и со вилушка се промешува за да се прошари.
Се пече 1 час на 180 степени
Кога е испечен и оладен се растопуваат чоколадите посебно и се прелеваат врз кугловот.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови