Испржете ги филетите кратко од двете страни колку да заруменат.
Додадете една чаша вода и оставете да изврие на средна температура.
Пред да испари целосно посолете.
Кога ќе испари водата додадете уште половина чаша вода и готварската, неутрална павлака и зачинете.
Откако ќе ја добиете посакуваната густина на сосот регулирајте со сол и зачини повторно, тргнете од рингла и сервирајте топло.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови