Воздушести,лесни и сезонски есенски палачинки.
Сите состојки се ставаат во сад а на крајот јаболката,медот и циметот.
Убаво се меша додека се добие густа каша.
Се пржат на малку намрсено загреано тавче на среден оган се додека поруменат од двете страни.
Се јадат посипани со шеќер во прав,џем и овошје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови