Мисиркините гради ги сечкаме на поголеми коцки, ги зачинуваме со сол, бибер и ги пржиме во маслиново масло. Кога се готови ги тргаме на страна, во мегувреме ја подготвуваме зелената салата (марула) ја сецкаме на покрупно, додаваме сецкани домати исто така на поголеми парчиња, додаваме пченка, боранија, маслиново масло, балзамико, сол, бибер, и малку од сушениот зеленчук. Јас по зелба ставив и малку ким ( ми се допадна ).
Наместо со мисиркини гради, можи да се стави и пилешки гради или туна. Добар апетит !!

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови