Подготовка:

1. Дињата ја сецкаме на помали и тенки парчиња. Ананасот излупете го од горната тврда кора, потоа отстранете го тврдиот дел од средината. Исецкајте го и него на мали тенки парчиња.
2. Наредете ги во чинија. Врз нив ставете малини и боровинки. Одозгора додадете лимонов сок и доколку не е многу благо овошјето, ставаме и мед.
3. За подобар вкус додадете јаткасти плодови по ваш избор.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани