Кромидот и лукот ситно се сечкаат и се пржат во масло.
Кога ке омекнат во садот се додава меленото месо.
Откако ќе се испржи се додава карито, зачин и водата.
Компирите и морковот се сечат на коцки и се додаваат во садот.
Се додава и грашокот и се остава да врие.
Можете да искомбинирате со претходно изготвен ориз или брокули.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови