Најмеки и највкусни ќофтенца кои до сега сум ги направила, ровки, во уста се топат. За пржење ја користев тавата од Делимано со рачки.

Подготовката е едноставна. Се мешаат сите состојки со лажица, потоа се замесува месото со рака и се остава во фрижидер да отстои барем половина час.
Потоа со намрсени раце се зема од смесата и се оформуваат ќофтиња со големина по желба, јас ги правев помали за децата.
Се пржат на загреано масло од двете страни и се вадат на хартија за да се впие вишокот маснотија.
Не мора да ставате многу масло за пржење ако пржите во Делимано тавите кои се нелепливи.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови