Подготовка:

1.Од сите наведени состојки се замесува меко тесто.
2.Се остава да дуплираат волумен еднаш, па се пренесува и уште еднаш се остава да надојди тестото.
3.Се кинат топчиња со намрсени раце, се обликоваат и се пржат во врело масло.
4.Се ставаат на кујнска хартија да се впие вишокот мрснотија.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани