Вкусна салата за некој, а за некој замена за оброк... )))

Сварените макарони се плакнат со ладна вода и се цедат.
Се ставаат во соодветна чинија.
Над нив се става искинатото месо.
Потоа сецкано на коцки краставицата и доматот, па и коцките сирење. По вкус може да се додади уште 50 гр. сирење. На крај се додава сецканото луто пиперче.
Сето ова се прелива со преливот направен од сенфот, маслото, балсамикото, се’ убаво помешано.
Се наросува убаво со оригано.
По вкус може да се додаде и сол и уште малку оцет.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани