Јајцата ги матиме пенесто заедно со шеќерот.
Кога ја добиваме бараната густина го додаваме пирето од зрелите јапонски јаболка. Брашното го мешаме со пецивото и полека го додаваме во смесата. Мешаме со исклучен миксер. Растопениот маргарин исто така го промешуваме. Откако смесата е еднолична, ја распоредуваме во корпици за мафини кој претходно ги наредивме во калапот за мафини. Печеме во загреана рерна на 200 степени, проверувајќи со чепкалка колку се печени.
Наросете ги со шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови