Уживање во секој залак...

Подготовката е многу лесна и нема да ви одземе многу време

1. Најпрво убаво измешајте ги сувите состојки - гризот, брашното, содата, сецканите ореви, брусницата од Натура, циметот и изренданата кора од портокал.
2. Потоа додадете ги течните состојки и матете со миксер.
3. Смесата ставете ја во тава обложена со хартија за печење и печите околу 20 минути на 200 степени.
4. Колачот декорирајте го по желба
Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани