Прво се става водата да зоврие,кога ќе зоврие се додава измиениот ориз и се меша да не загори.Кога ќе биде скоро готов се додава шеќерот ванилата и млекото.
Кога ке биде сварен оризот а целиот сутлијаш сеуште редок се додава пудингот растворен во малку млеко.
Се вари уште многу малку колку само да зоврие и готово е.
Врелиот сутлијаш ставете го во мокри здели и послужете по желба со цимет или рендано чоколадо.
Пробајте го преубав е
Шољата од мерката е од 300 мл

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови