Во тенџере на оган ја ставаме слатката павлака да проврие на тивко околу 2-3 минути. Тргаме на страна и ја додаваме претходно стопената бела чоколада. Го додаваме пирето од малини. Полеваме ликер. Мешаме и оставаме на страна да излади. Како се лаи така се стегнува филот за пралините. Го топиме темното чоколадо и ги прелеваме калапите. Оставаме да стврднат, па ги полниме со филот. Оставете нека се изладат и служете. На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови