Ова и не е рецепт, повеќе е идеја. Од тост лепчињата со чаша исечете кругови (помали). Премачкајте ги одозгора и по страните со крем сирење и украсете ги со сечкан магдонос. Одозгора со шприц ставете од крем сирењето и по една ролничка од чадениот лосос. Ставете ги во фрижидер до послужувањето.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови